O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wola Rusinowska „Nasza Wola” powstało w dniu 10.01.2010 roku na zebraniu założycielskim. Następnie w dniu 15 stycznia 2010 r. został złożony wniosek w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie o rejestrację w Rejestrze Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. Postanowieniem tegoż sądu z dnia 18 lutego 2010 r. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wola Rusinowska „Nasza Wola” zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Stowarzyszeń. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wola Rusinowska „Nasza Wola” w dniu 23.05.2017 r. uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego.

Celem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Wola Rusinowska „Nasza Wola” jest społeczna działalność wolontariuszy na rzecz wszelkich działań rozwojowych, społecznych, kulturalnych i integracyjnych głównie na terenie miejscowości Wola Rusinowska.

Główne zadania realizowane przez Stowarzyszenie „Nasza Wola” to: organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży, organizacja wycieczek i półkolonii dla dzieci, organizacja pikników rodzinnych, organizacja zawodów sportowych, ognisk i spotkań, organizacja zajęć profilaktycznych i pierwszej pomocy, realizacja programów dostarczania żywności dla osób potrzebujących,  wszelka współpraca z organami administracji publicznej i innymi instytucjami, promocja miejscowości Wola Rusinowska i inne.

Stowarzyszenie realizując działalność statutową corocznie realizuje dystrybucję artykułów spożywczych do osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Ponadto Stowarzyszenie od kilkunastu lat współpracuje z Bankami Żywności i wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat realizowało dystrybucję artykułów spożywczych oraz warzyw i owoców.  W lachach 2020 i 2021 Stowarzyszenie we współpracy z Fundacją „TVN nie jesteś sam” realizowało zakup ciepłych posiłków i ich dostarczanie dla osób potrzebujących. W latach 2018-219 Stowarzyszenie zrealizowało projekt pod nazwą: „Zakup wyposażenia gastronomicznego na potrzeby kultywowania tradycji kulinarnych regionu” i zakupiło sprzęt gastronomiczny, który będzie służył lokalnej społeczności Woli Rusinowskiej do pielęgnowania tradycji kulinarnych. Stowarzyszenie od kilkunastu lat zajmuje się również organizacją wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży obejmującego realizację programu profilaktycznego Gminy Majdan Królewski. W roku 2018 Stowarzyszenie zrealizowało również projekt pod nazwą: „Organizacja zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Majdan Królewski inwestycją w kapitał społeczny lokalnej społeczności”. Zadanie obejmowało zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym poprzez organizację zajęć kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i edukacyjnych.

Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Wola Rusinowska „Nasza Wola” kieruje Zarząd, obecnie są to osoby:

– Prezes: Łukasz Płaza

– Wiceprezes: Maria Płaza

– Sekretarz: Agnieszka Grosiak

– Skarbnik: Maria Wit

– Członek Zarządu: Ewelina Rębisz.

LISTA CZŁONKÓW NIE JEST ZAMKNIĘTA. Z RADOŚCIĄ POWITAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY ZECHCĄ WŁĄCZYĆ SIĘ W DZIAŁANIA NA RZECZ NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY.